Kui wifiga on häda, siis on justkui kõik rikutud. Teleka pilt hakib, sinu laps jääb Fornite’iga online’s hätta, kirjad ei liigu jne. 

NetFix soovitab mõned ülilihtsad näpunäited, mida tasub tähele panna ja üle kontrollida, enne kui hakkad teenuse paketti uuendama või uusi seadmeid ostma.

1. Seadmete paigutus
Paiguta oma wifi seade nii, et see ei jääks millegi sellise varju, mis võiks signaali summutada. Ütleme nii, et too oma ilus wifi ruuter kapist välja ja pane nähtavale kohale. Loomulikult ei pruugi see mõjuvalt aidata näiteks teisel korrusel paiknevaid seadmeid, aga siis tuleks juba mõtelda mitme AccessPointi või WIFI võimendi (repeater) peale.

2. WIFI sagedusala

Pööra tähelepanu WIFI nö nähtamatule osale. Sellele, mis tegelikult õhus toimub.
Tõmba telefoni spketrianalüsaator (WIFI Analyzer) ja vaata, mis erinevates sagedusalades toimub. Kui 2,4GHz sagedus on liialt täis, on oht, et seadmete ühendus on häiritud. 5Gz sagedusalas ruumi puudust ei tohiks olla. Eelista alati seda viimast sagedust, kui vähegi võimalik. 2.4GHz sagedusalas oleks ideaalsel juhul võimalik kasutada ainult kolme kanalit so 1, 6 ja 11. Selliselt juhul ei ole karta kanalite ülekattuvust. 5GHz puhul on kanaleid rohkem aga ka siin on seoses 802.11ac standardiga ja laiade kanalitega saabumas nö kitsikus. 

Seega ootame põnevusega uusi 6GHz EU sagedusalasid, triband antenne ja WIFI6 saabumist.

Categories:

Tags:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.